İntihar Edecek Olana Tavsiyeler

 

   Dur atlama. Önce şu zehirden bir tane. Canı cehenneme be sakinliğin! İstersen ben de geleyim. Dönüşsüz bilet mi bu seninkisi? Son durakta sonsuzluk mu var? Ele avuca gelir bir mutluluğa götürür mü bu seçim bizi? Tabii ya! Umut olsaydı ne diye atlayacaktın ki! Benimki de anca laf. Derdin ne söyle bakalım. Yoo hayır. Vazgeçirmek niyetinde değilim. Havalar da soğudu zaten. Sıcaklara göçmeli. Önce bir kahve içelim mi baş başa? Ben olsam içerdim. Sonra, sonra güzel bir kitap bitirirdim. İyi düşün, daha bu fırsat geçmez eline. Sonra da uzun bir gece uykusu çekersin. Bütün bir ömrün uykusuzluğunu gidermeli.


   Kaçmıyor ya, yine kıy canına benim babam! Bir sabah daha görmek isterdim yerinde olsam. Sonra da elimi yüzümü yıkar gazetelere göz atardım. Yok gazete olmaz. Yine depreşir duyguların. O zaman ben bile tutamazdım seni. Ama gitmeden bir çiçeği kokla derim. Mümkünse orkide olsun. Ben çok severim de onları. Dokunsan paramparça olacakmış gibi dururlar. Bir kadınla seviş. Sevişmeden olmaz. Ben olsam sevişirdim. Ama candan olsun dokunuşların. Denenmemiş yolları dene. Ama uzun tut ön sevişmeyi. Ön sevişme ile güven duygusu arasında sıkı bir ilişki vardır. Nedendir bilmem. Müziği unutma. İlkay Akkaya’dan “Günün ilk ığı” nı dinle. Bunları yaptın mı? Hep yarım yamalak mıdır işlerin? Doğru ya. Yoksa ne diye ölmek isteyesin ki!


   İntihar da çeşit çeşittir. Karşı değilim. Bazı bazı benim de canım çeker. Üstelik dünya zulüm dünyası. Madem bunca kafaya koydun, öyleyse yalnız gitme. Birkaç tecavüzcüyü de götür yanında. Bu kadarını yapamaz mısın? Seni korkak! Öyleyse gelmiyorum seninle. Cehhennem ol git başımdan.

 

 


Günay Aktürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir