İnsan, Üç Katlı Bir Apartman

ÜÇ SARMALLI BEYİN KURAMINDAN İLHAMLA

 

 

    Bu beyin ne ile zevk alır sizce? Neyin eksikliği onu bir uyuşturucu yoksunluğu türünden bir acıya sürükler? Bence durum şu: Üç katlı bir binadır beyin. İlk katı hayvani güdülere ayrılmıştır. Açlık, şiddet ve seks orada yaşar. İkinci kata duygular yerleşmiş. Orada aşık olur, acı çeker ya da nefret duyarız. En üst kat ise pek bir havadardır. Orada, düşünce dediğimiz dünyanın en güçlü kralları yaşarlar.


   İlk kattakiler sokağa çıktıkları zaman bedenlerini sergilemeye bayılırlar. Dolgun bir kalça ya da geniş omuzlar, itiraz kabul etmez sıkılı bir yumruk bütün marifetini sergiler. İkinci kat sakinlerinin ellerinde çiçekler vardır. Ama o eller bıçak da tutarlar çünkü bazen ilk kattakiler onları yemeğe götürürler. Üçüncü katın üyeleri pek bir düşüncelidir! Ellerinde her zaman kitap bulunur ama bazen silaha da rastlanmıştır!


   İyi bir apartman, eğer bütün kat sakinleri kardeşçe yaşayabiliyorsa iyidir.


   Doygun bir çürüme halindeyiz çünkü şu yabani hayatta sanatsal bir amaçtan yoksunuz. Zeka ve ahlak yoksunluğu sayesinde yoksullaşan beyin, ambarını sahte bilgilerle dolduruyor. Kapasitesini futbol, milliyetçilik, din, seks ya da sanal gerçeklik gibi şeylerle istifleyip, bu konulardaki o derin (!) bilgisini mürekkep yalamışlıktan sayıyor. Bu dünyadaki apartmanların çoğunun en üst katı bomboş bir halde, asla gelmeyecek olan sahibini bekliyor. Aslında çoğu tek katlı sayılır. Yani kısacası sokaklar, aşağılık spermler yüzünden kirliler…Günay Aktürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir