Görünmeyeni Görünür Kılmada Mana

 

   Hiç Turan Dursun okudunuz mu? Okuyup da “tövbe” çektiniz mi? Öfkelenip de fırlattınız mı bir kenara? Sonra da pişman olup, ayetler var içinde deyip öpüp de götürdünüz mü alnınıza? Hah! İşte o zaman tam cennetliksiniz!


   Böylesi ciddi bir meselede zevzekliğe lüzum yok evet. Şimdi kitaptan satır başlarını şöylece sıralayabiliriz:


1 – Kuranın tanrısı nerede?
2 – Akıl İslamda ne denli önemlidir?
3 – Tanrı görüş değiştirir
4 – Yazma bozma tahtası
5 – Kurandaki çelişkiler
6 – Kuranın tanrısının sınıf ayırımı
7 – İnsanı Maymunlara, Domuzlara, sıçanlara dönüştürme cezası
8 – Kurandaki Yahudilik
9 – İbrahim Hangisinin Babası
10 – Sünnet İslama Yahudilikten Geçmedir
11 – Kuran Nasıl Derlendi
12 – Bir üfürük bir can oluyor
13 – Muhammed’in Türk düşmanlığı 


   Belki de dünyanın en kolay işidir inanmak. Saf bir inanç. Sorgusuz sualsiz. Çatlaklar var oysa ve var olduğu için sorgulamayı yasaklıyor İslam. Cüppelinin dediği gibi, iyi ki okul okumadım yoksa aklım bulanırdı. Sen dinine güvenmiyor musun? Yoksa akılla bağdaşmıyor mu din de aklının bulanacağından korkuyorsun? Gerçi o da genç ve gözel bir kadınla cima edip nasıl bir günaha girmişti abuuu. Ben alttan yetişip gelen çocuklara şu yol doğru şu yanlış demiyorum. Yıllardır din ile bilimi araştırır dururum ki “akıl veren akılsızlığından haberdar değil” demesinler. Haşa! Ateşi insan ve taşlarla dolu o yerden korkarım. Eriyip yok oldukça yeni bedenler verecek bir ilaha saygım sonsuz. Seviyor beni! Nasıl sevmeyeyim ben de kendisini! Sıkıysa aksi aksi konuşayım. Alimallah kıçıma şaplağı yapıştırır da kesiverir çükümü. Onca hurinin gönlünü nasıl hoş ederim yoksa! 72 tane verecekmiş. Sözü var. Burada yaparsam zinaymış ammaa öteki tarafta serbest.


   Off şart koşuyor ama bunun için. Onun için cenk etmeliymişim önce. Yani cihat. Din adına dinsizleri öldürmeliymişim. “Din yalnız Allaha ait olana kadar savaşın dedi.” “Allaha ve peygamberine karşı savaş açanların cezası öldürülmek, asılmak ya da kolları ve bacakları çaprazlama kesilmek suretiyle verilir” dedi. Kestirir de. Şüphesiz ki sözünden dönmez. Ama şu “bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmektir” de dedi. Bunu niye dedi? Muhtemelen aptal bir insanım ki anlamam kıt.

 

 

Günay Aktürk

Posted by Günay Aktürk

"Cehalet, kendi suretinde hortlaklar yaratmakta ustadır. Hangi çağda olursa olsun bilim ve sanattan bir defa uzaklaşınca medeni çağ kapanır ve Orta Çağ yeniden başlar."Günay Aktürk

Website: https://gunayakturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir