Eylül Toparlandı Gitti

 

 

   Gidecek az kaldı. Sayılı günleri var. Bir de ne dizeler döktürmüştünüz ay başında. Hepsini not ettim. Ekim için ne diyeceksiniz kim bilir! Merakla ve hasretle bekliyorum. Sonraki ayın sözü teminat altında. “Kasımda aşk başkadır!”


   Eminim öyledir. Partilerin seçim öncesi vaatlerine benziyor. En delikanlı ay ise Mart ayı. Açık açık söylüyor herifçioğlu: “Elime düşmeyin yoksa örttürürüm!” diye. Yapar. Çok yaptı. Daha yapacağı da geride. Öyleyse nasıl olsun bu iş? “Aylar içinde yaşayalım, aylardan bağımsız olarak!” Sonra ver elini Venedik! Bakın ne yazdım sabah sabah.


   “Ne çok toza bulanmışsın görmeyeli. Çerçeven tortu bağlamış. Bu bakışlar ne haincedir ulan! Hâlâ mı? Daha yeni çıkmadın mı depodan? Ama bıkıp usanmıyorsun yerini yadırgamaktan! Acaba Kasımda mı çıkartsaydım seni! Sen beni ayazlı bir şubat sabahında koymuştun kapıya. He imamın! Benimki de saflık işte. Ölü bir hayale mezar arıyorum. Aslın yaşıyor ama. Aslın, esaslı bir yabancının yanı başında yaşıyor. Hay senin çerçevene tüküreyim de püripak ol emi!”

 

 


Günay Aktürk

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir