Estetik

 

   Kadının biri 46 yaşındayken kalp krizi geçiriyor ve hastaneye kaldırılıyor. Ameliyat masasındayken, ölüme yakın birden bire Azrail’i görüyor ve soruyor: “Benim saatim geldi mi?” Azrail cevap veriyor: ‘Hayır, senin daha 43 sene, 2 ay ve 8 günün var”.


   Narkozdan uyandığında estetik yaptırmaya karar veriyor. Yüzünü gerdiriyor, dudaklarını doldurtturuyor ve göğüslerini düzelttiriyor. Kısacası yeniden doğmuş gibi… Daha uzun bir süre yaşayacağını bildiği için o kadar ameliyatın değdiğini düşünüyor.


   Son ameliyattan sonra hastaneden tamamen yeni bir insan gibi çıkıyor. Tam karşıdan karşıya geçerken ambulans çarpıyor ve ölüyor…


   Azrail’e soruyor: “Kırk seneden daha fazla yaşayacağımı söylemiştin. Neden o zaman bana o ambulansın çarpmasını engellemedin?” Azrail cevap veriyor: “Kız, Allah canını almasın o kadar güzelleşmişsin ki ben bile seni tanıyamadım.”

Posted by Günay Aktürk

"Cehalet, kendi suretinde hortlaklar yaratmakta ustadır. Hangi çağda olursa olsun bilim ve sanattan bir defa uzaklaşınca medeni çağ kapanır ve Orta Çağ yeniden başlar."Günay Aktürk

Website: https://gunayakturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir