Zor Kadın

 

 

   Zor erkek diye bir şey de yoktur. Neden? Çünküleyim asıl dokuz nefisli olan erkektir. Beş kişilik bir kadın heyeti oluşturup deneyebilirsiniz. Kendimden bilirim erkek zaafını. Vakti zamanında falan hani. Fakat burada ince bir çizgi vardır. Bazı erkekler de yerine göre gerçekten zordurlar. Bazı kadınların beri benzerini kolay kolay beğenmedikleri gibi bu seçkin erkekler de beğenmezler. Detaya girmeden asıl söyleyeceğimi söyleyeyim.


   Aslında bu işin kadını erkeği yok. Bilinç seviyesi var. Bilinç arttıkça algıda seçicilik artar. Yoksa herkes beğendiği karşı cinsten bir insanı rahatlıkla arzulayabilir. İstisnası yoktur bunun. Fakat kültür seviyesi, zevk anlayışı, zihin doyumu, evrensel düşünce vb algılar belli bir yaştan sonra iyice belirginleşir. (Herkeste olmayabilir) Bu olduğu zaman ona bir sevgili olarak ulaşmak daha da zorlaşır. Aslında “bu bize bakmaz” derken asıl söylemek istediğiniz şey, biraz da onun yaşam standartlarıyla alakalıdır. Hayalperestlik olduğunun bile farkında değilsinizdir. Görünen o ki hiç de çirkin bulmazsınız kendinizi. Özgüven de vardır. Fakat baş döndürücü güzelliği ve dahi yahşiliği çok fazla abartırsınız.


   Ama hepsi boş. Belki de en iyisi budur. Sonuçta kim kimi hak etmiş, kim kimi kırmadan ayrılabilmiş ki… Her ilişki bir beddua çöplüğü benim babam… 

 

 

Günay Aktürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir