“Sanrılar” Kitabımız Çıktı!

 

   Sanrılar, bundan tam on sene kadar önce öykü formatında çıkmıştı gün yüzüne. Muhatabına okuduğum zaman kalbi duracak gibi olmuş, yazdığım bütün yazıları geçtiğini söylemişti. Belki de bu yüzden öykü olarak kalamazdı. Sınırları genişti zira.


   Bir gün bir tanım yapıp dedim ki: “Adının anlamını bilmediği halde çağırıldığında dönüp bakan bir delidir aşk!” Var olup olmadığını kestirmek zordur fakat şiddetli acılarını koyacak bir kalıp bulmak kolay mıdır? Kızgın alevlere sarılır da öyle gelir çünkü. Bazen kahkaha donunda, bazen ağıtlarla gelir. Bazen kırbacıyla gelir bazen de çırılçıplak…


   Şu günlerde tek gecelik ihtiraslarda bir sürgün hayatı yaşıyor aşk! Kadın cinayetlerinin: “Çok seviyordum hâkim bey!” savunmasını düşünürsek, belli ki yeterince anlaşılmamış. Freud’un: “Aşk yoktur, libido vardır.” sözünü de unutmamalı. İşte bütün bunlara “Sanrılar” ın diyecek bir sözü var.


   Velhasıl üç yıllık bir fikir kasırgasının ürünü olan bu kitap tastamam çıkmış bulunuyor benden. Artık sizindir!

 

Online satış:


kitapyurdu  
D&R ✓ 
idefix  

 

TANITIM BÜLTENİNDEN

 

   “Kişinin yaptığı her seçim, kendi doğasına açtığı savaşın bir cephesidir aslında. Özgür irade dedikleri şey koca bir yalan. Bir şeyi seçmek zorunda kalmak o konuda hiçbir özgürlüğün olmadığının en bariz göstergesi değil midir? İnsan meyleder, arzular ve bir şeye sahip olmak ister. Sahip olduğunda sanki bütün büyü bozulur ve eski iştahının zerresine bile özlemle bakmaya başlar. Burada sahip olunan şey değil, onu elde etme sürecinde duyulan derin kazanma arzusudur. Hedeflenen şeyler sadece cinsel dürtülerle tanımlanamayacak kadar geniştir. Saygınlık, sevgi açlığı, beğenilme arzusu, ego, kibir, maddi-manevi çıkarlar işin içine girince cinsellik denilen faaliyet yirmi dört saatin en fazla yarım saatini kapsar; Hâlbuki diğer arızalı duygular uykuda bile çalışmaya devam eder.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir