Bilge Adam

 

   Gelişmiş bir erkek kafası sanatsal bir gösteri yapar dişisine. Çünkü bilir ki onu sadece seks objesi olarak görmek gerçeğe aykırı bir davranıştır. Onun da kendine özgü bir benliği ve karakteri vardır. Hayat onun için yalnızca tenden ibaret değildir. İlkel bir erkek kafası kadında yalnızca bunu görür.


   Eğer bir erkek kadınları anlayamadığını söylüyorsa, muhtemelen onlara birey olarak değil de yalnızca kadın olarak bakıyordur. Çözüm ise çok basit. Şayet onu cinsiyetinden ayırıp sadece “insan” olarak görürse, o zaman neye baktığını fark edebilir. Hayatın içinde kahkaha, acı, heyecan, umut, dalgınlık gibi şeyler vardır ve kadın bunları bir bütün halinde yaşar. Erkeğin acizliği, bunu fark edemiyor oluşudur. Maalesef ki düz kontaktır onun kafası.


   Tüm bunların yanında… Kadınlara naçizane tavsiyemdir. Bir erkeğe tek seferde bağırıp sonuç almaya çalışmayın. Başaramazsınız. Tekrar tekrar anlatın ona. Aptal bir yapıya sahip olduğu için değil, aynı anda iki iş görecek bir beceriye sahip olmadığından.

 

Günay Aktürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir