Battı TL Yan Gider

 

   Başa geldikleri günden beri sattıklarının parasını biriktirseydik yeni, sıfırdan bir devlet daha kurardık. Şöyle şatolu matolu… İki binli yılların başında CHP demişti ki: “Yahu madem çalıyorsunuz, bari birkaç yıl iktidarı bize verin de kasayı dolduralım, sonra yine yemeye devam edersiniz. Çala çala memleketi kuruttunuz.


   Çok espritüel bir parti canım! Önünü alamadılar da kâh koltuk davasına, kâh oy davasına (hâlâ ne oyuysa) utanmadan hâlâ orada bekleşiyorlar. Son seçimi hatırlayın. Adam başkan olduğu ve ite kaka bir şekilde yürüyen bütün mekanizmalar elden gittiği halde kılıcı körelesice, gadasını alıp gıdısını öptüğüm Kılıçdaroğlu ne dedi?


   “Halkımız bu sefer de muhalefet olma görevini CHP ye verdi.” dedi. Vallahi de dedi. Be adam ülkede parlamento mu kalmış, kime nasıl muhalefet edeceksin! Madem bunca edesin vardı da ne diye on yedi yıl bekledin?


   Neyse sadede gelelim. Geldikleri günden beri satıyorlar demiştik. Satacak bir şey kalmamış artık. Bok kalmadı! Belediyeler ne güne duruyor? Bizim kasabada belediyenin bahçası var onu da satsınlar. Yanından da dere geçiyor. Ohh mis gibi. HES için ideal. Olmadı bakanlıklar da iş görür. Olmayacak iş mi? İçindekiler satılıyor da kendisi neden satılmıyormuş?


   Reisicumhur’umuzun yanındayız. Gerçi gerçekten yanında olsak bile koruma ordusundan en yakın mesafe bir km olurdu ya… İnsanın kendi Cumhurunun halkından bunca uzak kaçması kanına dokunmuyor değil insanın! Ahh ah! Ben bu ülkeyi bayrağından, bir de beş vakit okunan ezanlarından tanırım. Onlar da olmasa burasının Türkiye olduğuna inanmayacağım ya! Durun yahu, Türkiye demişken aklıma bir polim geldi! Sitesine baktılar mı acaba? Tıklandıkça iyi para getirir!


   Neymiş? Üretim yokmuş da ondan oluyormuş bu dalgalanma. Bırakın bu işleri canım. Son sattıkları şey geliri tamamen kesti mi ki çökme sınırına dayanmışız? Öyle olsa yıllar öncesinden olurdu bu. Ama başka bir bataklık olsa gerek işin içinde. İran’a uygulanan ambargo bir hayli huylandırıyor beni. Bataklığın ilerisi muhakkak ki derindir. Kim girecek? Şurada bir kapı komşuyuz. Ne kadar ayıp! Ya da yine fetönün bir oyunu bu. Ekonomik darbe yapıyor cibiliyetsiz.


   Bu balçıktan ben mi sorumluyum? Yapamıyorsan daha da yapamayana devredeceksin. Adam tam aile şirketi kurdum derken başına gelenlere bakın! Bakmayın. Karşımızda bu kez açık açık sırtımızı sıvazlayan bir ABD yoksa, ete kadar geçirmiş demektir tırnaklarını. Bir de demokrasi var. Yok da hadi biz var diyelim. Onun olmadığı yerde ot bile bitmiyor işte! Ot yok ama yayılan çok. Garip bir memleket hali beybaba…

 

 

Günay Aktürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir