Aşk İle!

 

 

   İşte bu farkındalıktır. Yaşamı yaşanır kılar. Aslında pek de sonsuzluğa uzanmayan tutarsız ve sönük tutkuların gerçek gibi algılanması epeyce şaşırtıcı.


   İnsan bir karınca. Onun vücut bulmuş hali ise koca koca kelamlarıdır ki arşa kadar uzanır gölgesi. Tanrısız bir dünyada başıboş köpekler gibi dolaşan ve günün birinde tümden yok olacak olan şu “insan” ı aşktan gayrı ne oyalayabilir?


   Aslında bizim tanrımız düşünce. Duygular da onun melekleri. Karşılıklı olarak birbirlerini tuhaf tuhaf şekillere sokup duruyorlar. Açlık, şiddet ve seks! En ilkel dürtülerimiz bunlar. İnsanlık tarihi boyunca bıkıp usanmadan ilk ikisiyle mücadele ederken, bugün bile hala üçüncüsünde ısrarcı olmamız boşuna değil. Çünkü tek bir gerçeklik var ve o da üremek. Yaşamın kanunlarının şimdilik umursadığı tek şey bu.


   Ya üremekten arta kalan zamanlarda peşine düştüğümüz tutkularımız? İşte biz günü böyle kurtarıyoruz. Kısa ya da uzun vadeli fark etmez. Gerçeğin bir yüzü mutlak suretle aşk olmalı. Bu yüzden her fırsatta demem o ki, aşk ile bre canlar cananlar, aşk ile…

 

 

Günay Aktürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir